top of page
Psychoonkologia

Ja, jako Psychoonkolog - wspieram pacjentów chorych onkologicznie i ich rodziny.

 

Pomagam Im przejść przez chorobę, pomimo lęków, chwil zwątpienia, poczucia bezradności, czy bezsilności.

 

Chorować trzeba się nauczć i wciąż odczuwać radość z Siebie i z życia. Niezwykle ważna dla mnie jest świadomość, że w psychoonkologii znaczącą rolę dla osób chorujących odgrywają nie tylko Ich deficyty, lecz przede wszystkim Ich zasoby.

 

Dlatego spotykając się z drugim człowiekiem, staram się odkrywać jego zasoby, w których tkwi potencjał i siła do bycia w pełni sobą.

Wsparcie psychologiczne w niepłodności

       Wspieram pary borykające się z problemem niepłodności.

       Wsparcie psychoterapeutyczne w leczeniu niepłodności ma na celu zdiagnozowanie i omówienie ewentualnej psychologicznej przyczyny niepłodności, wprowadzenie kilku psychoterapeutycznych interwencji lub zaproponowanie psychoterapeutycznej pomocy.

        W leczeniu niepłodności ogromną rolę odgrywa psychoterapia, która wspiera leczenie niepłodności.

       

        Spotkania mają na celu zmierzenie się z emocjonalnym problemem towarzyszącym niepłodności.

Poza gabinetem

Współpracuję z fundacjami:

 

Nagle sami http://naglesami.org.pl/

Rak'n'roll http://www.raknroll.pl/

 

Klinikami medycznymi:

Krajmed http://www.krajmed.pl/

Centrum Damiana http://www.damian.pl/

 

Ośrodkami Pomocy Społecznej:

http://www.opsbialoleka.waw.pl/

 

 

 

 

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna, w moim wykonaniu to to forma kontaktu pomiędzy psychoterapeutą i Klientem, która zachodzi w atmosferze bezpieczeństwa, empatii i zrozumienia.

 

Psychoterapia daje możliwość prawdziwego poznania siebie, zmierzenia się z lękami, trudnościami i ograniczeniami, które są trudnością w naszym życiu.

 

Pozwala poprzez żywy kontakt oraz szczerą rozmowę skontaktować się z własnymi myślami i uczuciami, pogłębiając samoświadomość oraz samoakceptację, które są drogą do wewnętrznego spokoju i harmonii. 

Psychoterapia par i małżeństw

Wspieram pary i małżeństwa i daje Im możliwość spojrzenia z boku na relacje pomiędzy sobą, a tym samym pomagam w lepszym zrozumieniu i poczuciu siebie nawzajem.

 

Pary przychodzą do mnie po to, aby sobie pomóc, powtórnie nauczyć się komunikować ze sobą, znaleźć kompromis, własne uczucia do partnera/partnerki czy wyjaśnić sobie swoje postępowanie, reakcje, emocje. Warto dać sobie szansę w związku i pomóc sobie w Byciu Razem....

Psychoterapia rodzin

Psychoterapia rodzin ma na celu lepsze zrozumienie siebie nawzajem, własnych problemów i kryzysów oraz wypracowanie metody i technik radzenia sobie z nimi.


Terapia rodzin jest formą psychoterapii, w której głównym założeniem jest traktowanie rodziny, jako systemu całościowego, w którym problem czy choroba ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich członków rodziny.

 

Kieruję się zasadą, iż rodzina jest systemem, czyli zbiorem osób, co oznacza dla mnie, że każda trudność jednego z elementów rodziny wpływa na resztę. 

bottom of page